• 0 (850) 466 0 464
 • 0 (252) 611 1310
 • 0(532) 397 7957

Datça


Total: 1 vacation rental .    Gösterilen 1 - 1 Hepsini Göster

Search for Vacation Rentals

Not what you're looking for? Try your search again

There are no available hotel for this location, time and/or date you selected.

  Total: No hotel found .    Hepsini Göster

  Search for Hotels

  Not what you're looking for? Try your search again


  Total: 13araç .    Gösterilen 1 - 12 Hepsini Göster

  Search for Cars

  Not what you're looking for? Try your search again

  There are no available tour for this location, time and/or date you selected.

   Total: No tour found .    Hepsini Göster

   Arama Yap

   Not what you're looking for? Try your search again

   There are no available activity for this location, time and/or date you selected.

    Total: No activity found .    Hepsini Göster

    Search for Activity

    Not what you're looking for? Try your search again

    Akdenizle Egenin, mavi ile yeşilin, kekik ve bal kokusunun birleştiği, doğanın al beni içine çek dediği yerdeydim bu yaz. Dalaman havalimanına 2.5 saat uzaklıkta olmasının avantajını bakir kalarak kullanan cennet Datça yarımadasına henüz uğramadıysanız paylaşacağım ufak birkaç notu okumanızı tavsiye ederim.

    Datça’da Ne Yapılır?

    Datça Koyları
    Datça’nın en meşhur 3 koyunu sırayla ziyaret etmeye karar veriyoruz. Hayıtbükü, Ovabükü ve Palamutbükü. Yarımadanın aşağısına sıralanmış bu 3 ayrı koy birbirine 5 dakika uzaklıkta. İlk durak Hayıtbüküne şöyle bir göz gezdiriyoruz, biraz kalabalık olması sebebi ile Ovabüküne devam ediyoruz.

    Ovabükü Koyu, Datça
    Ovabükü Hayıtbüküne göre daha geniş bir koy. Daha geniş olması sebebi ile denizi de daha berrak. Denizi hafif taşlı olmasına rağmen sizi rahatsız edecek türden değil. Çok sakin, az kalabalık, plajın arka tarafında leziz gözleme ve doğal ayran keyfi yapabileceğiniz ufak cafeler var. Ama yine de siz siz olun derim burada bizim geçirdiğimiz kadar uzun zaman geçirmeden Palamutbükü’ne doğru yol alın.

    Palamutbükü bu koyların arasında en güzel denize sahip, cennetten farkı kalmamış olan bir koy. Uzun bir sahil boyunca yan yana sıralanmış bir sürü plaj ve bu plajların arkasında ufak bir sahil kasabası. Gözümüzün ilk kestirdiği plaja eşyaları bırakıp masmavi denize kendimizi bırakıyoruz.

    Denizden çıkıp plajın yola bakan kısmında yer alan Nostalgia kafeye oturuyoruz. Datçanın kekikle karışık deniz kokusu üzerimize eserken Nostalgia Kafe ismine layık şekilde nostalji yapıyor önce Tanju Okan’la başlayıp Ayten Alpman’le biten bir müzik şöleni yaşatıyor bize. Müzikler kadar yemekler de lezzetli. Sarma dolma ve taze fasulye özellikle tavsiyelerimiz. Palamutbükü’nde 7’ye kadar vakit geçirdikten sonra tekrar motosiklete atlayıp 40 dakika yol yaptıktan sonra Datça merkeze geri dönüyoruz.

    Loading Maps
    View
    Normal Midnight Family Fest Open dark Riverside Ozan
    Bölge Fullscreen
    WhatsApp Logo WhatsApp