Datça

blankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblank
There are no available rentals for this location, time and/or date you selected.

  Toplam: Tatil Evi Bulunamadı .    hepsini göster

  Tatil Evi Ara

  Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar arayınız

  There are no available hotel for this location, time and/or date you selected.

   Toplam: Otel bulunamadı .    hepsini göster

   Otel Ara

   Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar arayınız


   Toplam: 13araç .    Gösteriliyor 1 - 12 hepsini göster

   Araç Ara

   Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar arayınız

   Akdenizle Egenin, mavi ile yeşilin, kekik ve bal kokusunun birleştiği, doğanın al beni içine çek dediği yerdeydim bu yaz. Dalaman havalimanına 2.5 saat uzaklıkta olmasının avantajını bakir kalarak kullanan cennet Datça yarımadasına henüz uğramadıysanız paylaşacağım ufak birkaç notu okumanızı tavsiye ederim.

   Datça’da Ne Yapılır?

   Datça Koyları
   Datça’nın en meşhur 3 koyunu sırayla ziyaret etmeye karar veriyoruz. Hayıtbükü, Ovabükü ve Palamutbükü. Yarımadanın aşağısına sıralanmış bu 3 ayrı koy birbirine 5 dakika uzaklıkta. İlk durak Hayıtbüküne şöyle bir göz gezdiriyoruz, biraz kalabalık olması sebebi ile Ovabüküne devam ediyoruz.

   Ovabükü Koyu, Datça
   Ovabükü Hayıtbüküne göre daha geniş bir koy. Daha geniş olması sebebi ile denizi de daha berrak. Denizi hafif taşlı olmasına rağmen sizi rahatsız edecek türden değil. Çok sakin, az kalabalık, plajın arka tarafında leziz gözleme ve doğal ayran keyfi yapabileceğiniz ufak cafeler var. Ama yine de siz siz olun derim burada bizim geçirdiğimiz kadar uzun zaman geçirmeden Palamutbükü’ne doğru yol alın.

   Palamutbükü bu koyların arasında en güzel denize sahip, cennetten farkı kalmamış olan bir koy. Uzun bir sahil boyunca yan yana sıralanmış bir sürü plaj ve bu plajların arkasında ufak bir sahil kasabası. Gözümüzün ilk kestirdiği plaja eşyaları bırakıp masmavi denize kendimizi bırakıyoruz.

   Denizden çıkıp plajın yola bakan kısmında yer alan Nostalgia kafeye oturuyoruz. Datçanın kekikle karışık deniz kokusu üzerimize eserken Nostalgia Kafe ismine layık şekilde nostalji yapıyor önce Tanju Okan’la başlayıp Ayten Alpman’le biten bir müzik şöleni yaşatıyor bize. Müzikler kadar yemekler de lezzetli. Sarma dolma ve taze fasulye özellikle tavsiyelerimiz. Palamutbükü’nde 7’ye kadar vakit geçirdikten sonra tekrar motosiklete atlayıp 40 dakika yol yaptıktan sonra Datça merkeze geri dönüyoruz.

   Loading Maps
   Göster
   Normal Midnight Family Fest Open dark Riverside Ozan
   My Location Fullscreen