• 0 (850) 466 0 464
 • 0 (252) 611 1310
 • 0(532) 397 7957

Fethiye


Total: 64 tatil evi .    Gösterilen 1 - 12 Hepsini Göster

Search for Vacation Rentals

Not what you're looking for? Try your search again


Total: 11 otel .    Gösterilen 1 - 11 Hepsini Göster

Search for Hotels

Not what you're looking for? Try your search again


Total: 24araç .    Gösterilen 1 - 12 Hepsini Göster

Search for Cars

Not what you're looking for? Try your search again


Total: 9tur .    Gösterilen 1 - 9 Hepsini Göster

Arama Yap

Not what you're looking for? Try your search again

There are no available activity for this location, time and/or date you selected.

  Total: No activity found .    Hepsini Göster

  Search for Activity

  Not what you're looking for? Try your search again

  Efsaneye göre güneş tanrısı Apollon, Finike kralı Agenor’un küçük kızına aşık olur. Apollon utangaç kıza yaklaşabilmek için köpek kılığına girer. Çünkü bir tanrı olarak, bu ölümlü kıza hislerini açamaz ve onun yanında olmak için sadık köpeği gibi görünür. Zamanla kızın sevgisini kazanan Apollon genç bir delikanlıya dönüşür ve kızla evlenir. Doğan oğullarının adı ise Telmessos olur. İşte o Telmessos bugünkü Fethiye’nin ilk adıdır. Athena’yı, Orion’u, Apellon’u; Fethiye antik tiyatroları, kaya mezarları ile mitolojiyi hissettiren bir yer.

  Sadece tarihi güzellikler değil, aynı zamanda müthiş doğasıyla da kendine aşık eder Fethiye.

  Muğla’nın bu güzel ilçesi, Fethiye’nin en çekici yanı coğrafi konumu. Ölüdeniz, Saklıkent, Göcek, Dalyan, Patara’ya, tüm bu güzelliklere, Fethiye’den günübirlik yolculuklarla gidip gelebilirsiniz. Fethiye bir körfezde yer alıyor ve bu körfez eşsiz güzellikte koylara sahip. İlçedeki küçük limanda bulunan tekneler bu koylara ve adalara günlük turlar düzenliyor.

  Adalar, adı verilen turlar sabah başlayıp akşam saatlerinde sona eriyor. Hemen hemen her şirketin rotası aynı ve turlarda 6 durak var. Yassıcalar (Kaşık Adası olarak da biliniyor), Tersane Adası (üzerinde Osmanlı’dan kalma tersane kalıntıları var), Göcek bu duraklardan bazıları. Aslında turun en etkileyici duraklarından biri Kleopatra Hamamı idi. Fakat son yıllarda bu koya giren teknelerden hatırı sayılır bir ücret alınması koyun rotanın dışında kalmasına sebep oldu. Kleopatra’nın güzellik uğruna kullandığı hamam bir deprem sonucu kaymış ve bir kısmı sular altında kalmış. Kalıntıların arasında yüzmek büyük keyif. Turlarda uğranılan koylarda yüzme molaları veriliyor ve siz de Fethiye’nin berrak sularında serinliyorsunuz.

  Loading Maps
  View
  Normal Midnight Family Fest Open dark Riverside Ozan
  Bölge Fullscreen