Göcek

blankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblank

Toplam: 42 tatil evi .    Gösteriliyor 1 - 12 hepsini göster

Tatil Evi Ara

Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar arayınız


Toplam: 1 otel .    Gösteriliyor 1 - 1 hepsini göster

Otel Ara

Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar arayınız


Toplam: 7araç .    Gösteriliyor 1 - 7 hepsini göster

Araç Ara

Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar arayınız

Etrafı çam ormanları ile çevrili, şirin, içerisinde 6 adet tam teçhizatlı marina, restoran , kafe , tüm süpermarketlerin yanı sıra bowling, tenis kulüp, tenis sahası ve hamam bulabileceğiniz Göcek; doğa, sakinlik, yat, tekne ve deniz tutkunlarının yanı sıra Rixos Premium Suites & Villas ve D-Resort otelleri ile lüks tatilcilerinde vazgeçilmezi.

Türkiye’nin ve Dünyanın cennet bahçelerinden Göcek ülkemizin güney batısında yer alan Muğla ili Fethiye ilçesine bağlı, Toros dağlarının Akdeniz’de bittiği noktada küçük ama eşsiz bir sahil kasabasıdır.

Göcek 1980 yılından önce pek kimsenin bilmediği küçük ve sessiz bir köy olarak MOPAK ve çeşitli maden firmaları için bir liman olarak kullanılmıştı. Türkiye’deki turizm bilincinin gelişmesi ve yatçılık sektörüne yapılan yatırımlar sayesinde dünyanın dört biryanından gelen deniz aşığı yelken ve yat tutkunlarınca keşfedilmiş ve bu tarihten sonra hayranları da katlanarak artmıştır.

Göcek kendi eşsiz koyları, adaları, denizi, portakal ve limon ağaçları ile süslenmiş doğasının yanı sıra çevresinde bulunan antik kentler (Telmessos) Fethiye ,( Kaunos) Dalyan, Sarıgerme, Dalaman ve bu beldelerdeki tarihi ve turistik yerlerle bütünlük içerisinde olup kendi kategorisinde Türkiye’nin en güzel yöresidir.

1980’li yılların başlarına kadar eski Fethiye yolu üzerinde bir sahil köyü olarak geçilip gidilen Göcek, rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut ÖZAL tarafından keşfedilerek kamuoyuna tanıtılmasından sonra hızla büyüdü. Yeraldığı bölgenin el değmemiş ve bozulmamış kara ve deniz doğası ile cennet bir köşe olan Göcek, alınan koruma kararı ve kanunlar ile bugün de aynı nezihliğini korumakta.

Dalaman uluslararası havaalanına 20 dakika mesafede bulunan Göcek’e ulaşım için artık karayolu’da mükemmel bir duruma getirildi. Türkiyenin her noktasından son derece modern, geniş ve güvenli karayolu ulaşımı ile Göcek’e ulaşmak mümkün.

Planlı ve organize bir şekilde imar edilen Göcek’te çok katlı yapılaşma bulunmamaktadır. Belde içerisinde maksimum yeşillik doğal hali ile korunarak, kentsel yaşam ile buluşturulmuş. Kara turizminin ihtiyacı olan konaklama için küçük butik oteller, pansiyonlar, apart oteller ağırlıklı. Çok katlı, yüzlerce odalı, aqua parklı devasa otel kompleksleri bulunmamakta. Göcek’in şirin bir sahil beldesi olarak kalması ve korunması için gereken her türlü tedbir alınmış.

Oldukça korunaklı körfezin varlığı, Göcek’in kaçınılmaz olarak bir deniz turizm merkezi olması ile sonuçlandı. Şu anda dört adet yüksek kapasiteli ve dünya standartlarında teknik donanıma sahip marinaya sahip. Her yıl binlerce tekne bu marinalara yanaşır, halat bağlar. Denizden gelen yolcuları oteller ağırlar. Deniz yolcularının karasal tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ticari işletmeler, sahil bandında restaurantlar, barlar, cafe’ler, çay bahçeleri, hediyelik eşya satıcıları ve daha ne ararsanız hepsi bulunmakta.

Tekneye binmeden önce, tekneden indikten sonra veya başka bir limandan Göcek’e mola için yanaştığınızda, mutlaka içinizden burada biraz daha kalmak geçecektir. İster kiralık bir araç ile isterseniz taksi veya minibüsler ile Göcek’in etrafında yeralan onlarca güzel plajı ve yeri ziyaret edebilirsiniz.

Elbette Göcek’i Göcek yapan en önemli unsur merkezinde yeraldığı coğrafi yapıdır. Tamamı çam ve sığla ağaçları ile kaplı, Kapıdağ yarımadasının bir yay gibi çevrelediği körfez içerisinde cennet 12 adalar ve onlarca birbirinden güzel koy. Mavi Yolculuk ların en güzel rotasını oluşturan bu doğa harikası coğrafya hemen Göcek sahilinin önünde yer alır. Göcek’ten bir nefeslik uzaklıktaki bu benzersiz deniz-doğa birleşimi başınızı döndürecek güzellikleri bünyesinde barındırır.

Denize tekne ile açılarak tatilini Mavi Yolculuk olarak yapmak isteyenlerin arayıpta bulamadığı tüm öğelerin bileşkesidir Göcek.

Çok argümanlı bir tatil konsepti olan Mavi Yolculukların mükemmel yaşanması ve mutlu sonlanmasını sağlayacak tüm imkanlar Göcek’te sizi hazır olarak bekler.

Loading Maps
Göster
Normal Midnight Family Fest Open dark Riverside Ozan
My Location Fullscreen