Marmaris

  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Kuzbük Villa

  Bozburun, Marmaris, Muğla

  Başlangıç 2.500,00₺ /gece
  incele
  0 ile 5 (Yorum Yok)
  Doğa Villa

  Söğüt, Marmaris, Muğla

  Başlangıç 500,00₺ /gece
  incele

Toplam: 2 Tatil Evi .    Gösterilen 1 - 2 Hepsini Göster

Tatil Evi Ara

Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar Arayınız


Toplam: 1 otel .    Gösterilen 1 - 1 Hepsini Göster

Otel Ara

Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar Arayınız


Toplam: 39araç .    Gösterilen 1 - 12 Hepsini Göster

Araç Ara

Aradığınızı bulamadınız mı? Tekrar Arayınız

Loading Maps
Göster
Normal Midnight Family Fest Open dark Riverside Ozan
Bölge Fullscreen

Marmaris Hakkında söyleyeceklerimizin en başında Marmaris Muğla ilinin Fethiye ve Bodrum gibi turistik bir ilçesi olduğudur. Dalaman Havaalanından 100 Km uzaklığında olduğu gibi Bodrum Milas Havaalanından ise 130 KM uzaklıktadır. Hemen hemen tüm otobüs firmasının Marmaris’e seferleri bulunduğun kolaylıkla karadan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın dört köşesinden turistlerin geldiği bir tatil beldesi olan Marmaris, bu güveni doğal güzellikleriyle haksız çıkartmamaktadır. Yerli ve yabancı olarak yıllık dört milyon turisti büyük bir titizlikle ağırlar.

Marmaris tüm olanakların aynı yerde olduğu, her yere erişimin çok kolay olduğu bir tatil beldesidir. Şehir içi ulaşım büyük kolaylıkla sağlanabildiği gibi Marmaris merkezden İçmeler yönüne kalkan taksi dolmuşlarla da İçmelere denizden gidebilirsiniz.2016 yılından itibaren Muğla ilinin büyük şehir olmasından dolayı Marmaris içinde ve köylerinde Muğla Büyük Şehir Belediyesi’nin halk otobüsleri de faaliyete girmiştir.

Marmaris içinde sahil yürüyüş yolu sizleri Netsel Marina’dan İçmeler’e kadar eşsiz manzarası ile muhteşem bir yürüyüş imkanı sunacaktır. Sabah sporu yapanların her sabah mutlaka kullandığı bu yürüyüş yolu Marmaris Tatili sırasında spor yapmanıza olanak verecektir. Marmaris Tatili doğal güzellikleri ile olduğu kadar tarihi yapısı ile de ruhunuza terapi yapacaktır. Selimiye, Bozburun, Orhaniye, Gökova, Turunç, Kumlubük Marmaris’e çok yakındır. Marmaris Tatili sırasında mutlaka bu köyleri de gezmenizi tavsiye ederiz.

Marmaris tarihi boyunca birçok uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir liman kentidir. Her liman kenti tarihi boyunca ticaret merkezi olarak kullanılmış ve bu sebepten dolayı ev sahipliği yaptı uygarlıkların gelişmesine vesile olmuştur. yakın tarihe kadar yapılan süngercilik eski zamanlarda da yapılmış ve ticaret kollarından biri olarak nam yapmıştır. Balıkçılık kadar adının tarih içinde Marmaris olmasına sebep olan mermer ticareti de çok önemliydi.

Marmaris Hakkında, Marmaris adının nereden geldiği ile ilgili elimizde olan bilgiler şu şekildedir;

Bizans Döneminde Mermer ticareti çok olduğundan Marmaris’e ‘Mermeris’ denmekte olduğu biliniyor.Yunan işgali sırasında ‘Marmaras’, İtalyan işgali sırasında ‘Marmarice’, İngiliz işgali sırasında ‘Marmorice’ ve Birinci Dünya Savaşı sırasında hala İtalyanların kullandığı ‘Marmarice’, Cumhuriyet Döneminde Marmaris olarak değiştirilip son halini almıştır. Tüm bu yazdıklarımızdan sonra tek dileğimiz daha çok uzun yıllar kimsenin işgaline uğramadan adının Marmaris kalmasıdır.

Marmaris Hakkında diğer önemli ise bölgenin iklimidir;

Yaz aylarında hava sıcaklığı yüksek geçmektedir. En sıcak aylar ise temmuz ve ağustos ayıdır. Hava nemli olmasına rağmen insanı bunaltacak sevilere kesinlikle çıkmamaktadır. Akşamları ise ılık bir hava hakimdir. Kış aylarında ise eksi derecelere inmeyen ılık bir havaya sahiptir. Bol yağış alır ve hatta öyledir ki Türkiye’de Rize ilinden sonra en bol yağışı alan bölgedir. Şehir planlamasında görüleceği üzere bol yağış aldığında dağlardan inen yağmur sularının denize şehre zarar vermeden ulaşabilmesi için şehrin içinde yağmur suyu kanalları bulunur.