Kalkan

Akdeniz’in muhteşem tarihi ve doğası ile büyüleyen minik sahil kasabası Kalkan’dan büyülenmeden dönemeyeceksiniz. Harika bir doğaya sahip olan bu kasaba, özellikle İngilizlerin akınına uğramakta hatta yerleşik bir İngiliz nüfusu bile var. Ünlü tarihçi Herodot, Kalkan’la ilgili “Dünyada yıldızlara en yakın yer.” ifadesini kullanmıştır.

KALKAN DA GEZİLECEK YERLER

Kaş Kalkan beldesi ve çevresi tarihi açıdan oldukça zengin bir bölgedir. Tatil için Kalkan’ ı tercih eden tatilcilerin gezip görebileceği birçok yer mevcut. Ayrıca Kalkan ve yakınlarında denize girebileceğiniz birçok koy ve plaj da mevcuttur.

Kalkan Çevresindeki Plaj ve Gezilecek Yerler;

Patara Plajı ve Patara Antik Kenti
Kaputaş Plajı
Kalkan Halak Plajı
Kalamar Koyu
Mavi Mağara
Kekova - Üçağız - Kaleköy
Saklıkent Kanyonu ve Gizlikent Şelalesi
Tlos Antik Kenti
Xanthos ve Letoon Antik Kenti

Kalkan

Bölgeyi keşfedin

Ali Paşa Villa
günlük
2.072₺ 'den başlayan
ücretlerle
Kalkan
Yorum Yok 0 Yorum
6 3 3
Anka Villa 1
günlük
750₺ 'den başlayan
ücretlerle
Kalkan
Yorum Yok 0 Yorum
6 2 2
Ardıç Villa
günlük
993₺ 'den başlayan
ücretlerle
Kalkan
Yorum Yok 0 Yorum
8 3 2
Buse Duo Villa
günlük
3.000₺ 'den başlayan
ücretlerle
Kalkan
Yorum Yok 0 Yorum
12 5 5
Karahan Villa
günlük
1.143₺ 'den başlayan
ücretlerle
Kalkan
Yorum Yok 0 Yorum
8 3 3
Sunset Villa 1
günlük
715₺ 'den başlayan
ücretlerle
Kalkan
Yorum Yok 0 Yorum
6 2 2
Sunset Villa 2
günlük
715₺ 'den başlayan
ücretlerle
Kalkan
Yorum Yok 0 Yorum
6 2 2
Berika Villa
günlük
500₺ 'den başlayan
ücretlerle
Kalkan
Yorum Yok 0 Yorum
8 3 3

Devamını Göster

Şehir Haritası

Gezi Fikirleri

BAŞLICA MAKALELER

Saklıkent

Turizm denince ülkemizde ilk akla gelen yerlerin başında Fethiye gelir. Fethiye denince ise şüphesiz Saklıkent Kanyonu ilk sıralarda yerini almayı başarır. Fakat hemen belirtelim ki Saklıkent Kanyonu 2014’ten bu yana Seydikemer’e bağlı. Muğla’nın en son ilçe olan yerleşimi Seydikemer sınırlarında yer alan Saklıkent, Fethiye ile özdeşleşse de, 2012’de çıkarılan yasayla Seydikemer ilçe statüsü almıştır ve durumu değişmiştir.

BAŞLICA MAKALELER

Patara

LİKYA BİRLİĞİ'NİN BAŞKENTİ Likya Birliği’nin başkentliğini üstlenen Patara, M.Ö.13. yüzyıla ait Hitit metinlerinde “Patar” olarak geçiyor. Tarihi ve arkeolojik önemi büyük olan Patara Antik Kenti, Ksanthos Vadisi’nde denize açılabilecek tek yer olması nedeniyle yüzyıllarca ayakta kaldı. 1988 yılından beri kazıları sürdürülen kent, Hıristiyanlık için de büyük bir anlam taşıyor. "Noel Baba" diye anılan Saint Nicholaos Patara’da dünyaya gelmiştir. Ayrıca Aziz Paul’un da Roma'ya gitmek için buradan gemiye bindiği biliniyor. Patara aynı zamanda Anadolu'dan Roma'ya nakledilen tahılların depolanıp saklandığı bir liman olarak da ünlendi. Patara, M.Ö. 2. Yüzyıl başında Seleukos Krallığı’nca kontrol edilmeye başladığında Likya’nın başkenti gibi kabul gördü. Bu durum Patara’nın Roma’ya karşı özerklik ve Rhodos’a karşı bağımsızlık kazandığı M.Ö. 167/68 yılında resmileşti. Roma egemenliğine geçtikten sonra da önemini yitirmeyen kent, valilerin adli işlerini gördüğü bir merkez oluşu yanında, doğu eyaletleriyle bağlantı kurduğu bir deniz üssü olarak da önemini korudu.

BAŞLICA MAKALELER

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı el değmeyen doğal bir güzelliğe sahip. Aynı zamanda her yıl binlerce turistin ağırlandığı bu plajda deniz de berrak ve dengesizdir. Bunun yanı sıra burası kanyon ağzı plajıdır. Oldukça büyüleyici bir görüntü çizen bu Kaputaş Plajı, doğal su kaynaklarının yanı sıra doğal suyun buluşma yeri olarak biliniyor. Bunun yanı sıra Kaputaş Plajı kum ve çakıllardan oluşuyor. Serin bir yerde bulunan bu plaj, yazın en sıcak günlerinde dahi oldukça serin ve ferahtır. Bu nedenle Kaputaş Plajı yazın en çok tercih edilen yerlerden bir tanesidir.

BAŞLICA MAKALELER

Kalkan Halk Plajı

Kalkan halk plajı, Kalkan merkeze de bulunan çakıl taşlı bir plajdır. Kalkan halk plajında su sıcaklığı yer altı suları sebebi ile biraz soğuk bir denizdir. Kalkan halk plajı, limanda bulunan dalgakıran sebebi ile dalgasız ve durgun bir denize sahiptir. Plaj işletmesi özel şirkete ait olmasından dolayı giriş ücreti bulunmasa da şemsiye ve şezlong kullanımı ücrete tabidir.

BAŞLICA MAKALELER

Fırnaz koyu

Pek bilinmeyen bir koydur. Giderseniz ya tek başınıza denize girersiniz ya da 3–5 kişi olur. Farklı yerleri denemeyi seviyorsanız mutlaka gitmelisiniz. Indigo beach ( Kalkan plajından taş ocağı olarak bahsettiğim yere giderken hemen solda. (Kalkan merkezden plaja doğru dik yoldan inerken deniz iki ayrın karşınıza çıkar sola giderseniz Kalkan plajına , sağdan devam edip(90–100 m) sonra soldaki işletme.)

BAŞLICA MAKALELER

Kekova

Akdeniz’in Türkiye’ye ait olan en büyük adasıdır. Doğa ve tarihin bütünleştiği bir dünya cenneti olan Kekova olağanüstü güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Sadece tekne turu yaparak görebilirsiniz. Tekne turu sırasında rehberin anlatımıyla Kekova Batık Şehir’i izleyebilirsiniz.

Mesaj {{unread_count}}
Chat with: {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

You: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}