Baştanbaşa Mısır Turu - Tarih ve Deniz, Güneş, Kum Turu - Kurban Bayramı Özel - 7 Gece

Kahire, Mısır

Yorum yok 0 yorumdan
0/5
%0 müşteri memnuniyeti

Süre

7 Gün

Tip

Mısır Turları

Grup Büyüklüğü

100 kişi

Bölge

İstanbul

Açıklama

Baştanbaşa Mısır Turu - Tarih ve Deniz, Güneş, Kum Turu - Kurban Bayramı Özel - 7 Gece

Tur Kalkış Yeri : İstanbul, Türk Havayolları İle Vizeli  TUR KODU:21117

7 Gece - 8 Gün, Hurgada 4* ve Kahire 5* Otel Oda + Kahvaltı

 

TUR DÖNEMİ

16.06.2024-23.06.2024

 

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN

İstanbul - Hurghada

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Türk Havayolları kontuarı önünde 15 Haziran Cumartesi akşamı 22:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Havayolları tarifeli uçuşu TK702 ile 16 Haziran saat 02:05’de Hurghada’ya hareket. Yerel saat 03:50’de varışımızın ardından otelimize hareket. Sabah kahvaltımızın ardından panoramik şehir turu. Hurgada Mısır’ın Altın kumlu kumsalları, Turkuaz rengi denizi, palmiye ağaçları ile Mısır turizmi’nin ve Kızıldeniz’in merkezidir. Şehir turumuzda eski şehir bölgesi El Dahar (Downtown) yeni ve modern bir turizm merkezi Sakkala, otel, alışveriş merkezleri ve mağazalardan oluşan Sahl Hasheesh bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

2. GÜN

 Hurghada

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile tam günlük Ekstra öğle yemekli Giftun Adası Portakal koyu Tekne turu. Kızıldeniz’in en muhteşem noktalarında biri olan Giftun adası tekne turu ve Portakal koyunda Mısır turumuzun bütün yorgunluğunu atacağımız harika bir tekne turu yapacağız. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur - Ücretli

Ekstra öğle yemekli Giftun Adası Portakal Koyu Tekne Turu75 USD

Ulaşım, rehberlik, Öğle yemeği

 

3. GÜN

 Hurghada

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra tam günlük öğle yemekli Luxor şaheserleri turu (Karnak Tapınağı & Krallar Vadisi & Hatchepsut Tapınağı & Memnon Anıtları & Nil Deltası) Bu turumuzda firavunların izini sürerek nefes kesici tapınaklarda gizemli Mısır turumuzu tam anlamıyla deneyimleyeceğiz. Mısır’a seyahat edenler için olmazsa olmaz dediğimiz bu turumuzda, Antik Mısır’da Kral ve Güneş Tanrısı Kabul edilen Amon Ra tapınağı, Krallar veya Firavunları Vadisi olarak bilinen Krallar Vadisini, Kadın Firavun Hatchepsut Tapınağını, Memnon dev heykellerini ve nil deltasını ziyaret edip birbirinden gizemli anlar yaşayacağız ve resim çekme şansını yakalacağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur - Ücretli

Ekstra tam günlük öğle yemekli Luxor Şaheserleri Turu145 USD

Ulaşım, giriş ücreti, rehberlik, Öğle yemeği

 

4. GÜN

Hurghada  Kahire

Sabah erken kahvaltımızın ardından özel otobüsümüz ile Kahire’ye transfer. Yaklaşık 450 km sürecek yolculuk sonrası Kahire’ye varışımızın ardından panoramik şehir turu. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami, Sultan Hasan Kulliyesi, İmam Şafi Camii, Baron Empain Sarayı, Sedat’ın Anıt Mezarı, Al Azhar Camii, İslam tarihi müzesi, Kahire Müzesi, Kahire Kulesi, Khan el Khalili pazarı, El Tahrir meydanı ve şehrin birçok turistik noktası panoramik olarak görülecektir. Turumuz sonrası serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5. GÜN

 Kahire

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra tam günlük öğle yemekli Kahire şaheserleri turu (Giza Piramitleri & Mısır Müzesi & Al Azhar Üniversitesi ve Camii & Khan El Khalili Çarşısı) Bu turumuzda ilk durağımız Giza Piramitleri Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini ve Sfenks Heykelini gezeceğiz ve rehberinizden detaylı tarih anlatımlarıyla resim çekme fırsatı yakalacayaksınız. Giza Piramitleri turumuz sonrası mücevher ve parfüm yapım dükkanlarını ve papirus dükkanlarını ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra Kahire’nin en önemli turistik noktalarından biri olan Mısır müzesini ziyaret edeceğiz. 120 binden fazla eserin olduğu bu müzede Antik mısır hazinelerini, sfenksleri ve birçok tarihi eseri görme fırsatını yakalayacağız. Turumuz sonrası Mısır’ın en eski üniversitesini göreceğiz ve 970 yılında yapımına başlanılan 20.000 kişilik Al Azhar camiini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kahire’nin en hareketli noktalarından biri olan Khan el Khalili çarşısında rehberiniz eşliğinde gezerek birbirinden çeşitli ve renkli dükkanları göreceğiz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra Nil Nehri’nde Akşam yemekli tekne turu. Bu turumuzda Nil nehrinde eğlenceli gece hayatını ve ışıklar altında Kahire şehrini izleyeceğimiz yerel teknelerden birinde lokal yemeklerin ve eğlence’nin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Ekstra tam günlük öğle yemekli Kahire şaheserleri:115 Usd (Kişi Başı) (Ulaşım, giriş ücreti, rehberlik, öğle yemeği) Ekstra Nil Nehri’nde Akşam yemekli tekne turu:75 Usd (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, Akşam yemeği)

 

Ekstra Tur - Ücretli

Ekstra Tam Günlük Öğle Yemekli Kahire Şaheserleri115 USD

Ulaşım, giriş ücreti, rehberlik, öğle yemeği

 

Ekstra Tur - Ücretli

Ekstra Nil Nehri’nde Akşam Yemekli Tekne Turu75 EURO

Ulaşım, rehberlik, Akşam yemeği

 

6. GÜN

 Kahire

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Eski Kahire'yi, İslam Şehri'ni, Moqattam Tepeleri'ndeki Selahaddin Kalesi'ni, şehrin muhteşem manzarasını, 1830 ve 1848 yılları arasında Muhammed Ali Paşa için inşa edilen güzel kaymaktaşı Muhammed Ali Camii'ni ziyaret etmek ve keşfetmek için bir gezi turu & HAN ELKHALILI PAZARININ Keyfini Çıkarın. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

7. GÜN

Kahire  İskenderiye

Sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış yaparak İskenderiye’ye gitmek için otobüsümüze biniyoruz. Bu turumuzda Mısır'ın ikinci en büyük şehri, "Akdeniz'in İncisi" İskenderiye'yi göreceğiz. İskenderiye, atmosferi ve ambiyansı ile, Kahire'den sadece 225 km uzaklıkta olmasına rağmen, Mısır'ın sizlere farklı yüzünü yansıtır. M.Ö.331'de Büyük İskender tarafından kurulan bu şehir, Greko-Roman Mısır'ın başkenti olmuştur ve efsanevi deniz feneri ile dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, antik çağda bilimin ve eğitim merkezi, 19. yüzyıldan itibaren ise Mısır'ın ticari ve denizcilik merkezi olma görevini üstlenmiştir. Turumuz sonrası şehirde serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte İskenderiye havalimanına transfer.

 

8. GÜN

İskenderiye  İstanbul

Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK697 Sayılı tarifeli seferi ile 23 Haziran Pazar Günü saat 03:50’da İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 06:05’de İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuz da görüşmek dileğiyle.

Ücret İçinde / Ücrete Dışında

Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havalimanı – Hurghada / İskenderiye – İstanbul Yeni Havalimanı Gidiş Dönüş Uçak Biletleri
Havalimanı Vergileri
Hurghada’da 4 gece her şey dahil konaklama ( Otele Giriş 15 Haziran , Otelden çıkış 19 Haziran )
Kahire’de 3 gece kahvaltı dahil konaklama ( Otele Giriş 19 Haziran , Otelden çıkış 22 Haziran )
Hurghada panoramik şehir turu
Hurghada – Kahire arası ulaşım
Kahire panoramik şehir turu
Kahire – İskenderiye arası ulaşım
İskenderiye panoramik şehir turu
Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:150.-TL
Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar):20.- $
Seyahat sigortası (66-75 yaş arası):40.- $
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Mısır Kapı Vizesi ( 25 Usd )
Şehir ve otel vergileri
Opsiyonel turlar
Müze Giriş Ücretleri

Güzergah

Haraket Yeri

İstanbul

Tur Süresi

3 Gece 4 Gün

Tur Dönemi

Haziran
Sözleşmeyi İncelemek için Tıklayınız.

Tur Bölgesi

Kahire, Mısır

Yorum

0/5
Yorum yok
Bu ilanda 0 yorum var
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Fena Değil
0
Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.
ücret 57.600₺

Ekstra Ücret:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
ücret
57.600₺
0 Yorum