Datça Badem Çiçeği Festivali

Datça, Muğla

Yorum yok 0 yorumdan
0/5
%0 müşteri memnuniyeti

Süre

1 Gün

Tip

Festival Turları

Grup Büyüklüğü

40 kişi

Bölge

Datça

Açıklama

Hareket noktamızda saat 06.30 ‘da buluşuyoruz. Otobüsümüz ile  Kızılyaka’da mola vermek üzere Datça’ya doğru ilerliyoruz. Kızılyaka’da serpme kahvaltımızı yaptıktan sonra Meşhur Aşıklar Yolu diye adlandırılan Okaliptüs ağaçlı yolda mola verip hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz.

Marmaris’in içinden geçerek Datça Badem Çiçeklerinin kulağımıza fısıldadığı hikayeleri, Can Yücel’in de dediği gibi, ” Mekanım Datça olsun, öldükten sonra beni Datça‘ya gömün”.  vefatından önceki son 10 yılını Datça’da geçiren üstad’ın izlerini görmeye ve duygularını hissetmek için düşüyoruz yollara…

Datça’ya ulaştığımızda ilk durağımız Kızlan Yel Değirmenleri fotoğraf molamız oluyor. Ardından gezimize Eski Datça adı verilen daracık sokakları, yıllanmış işlemeli kapıları, uzun bir tarih koridoru havası veren bu naçizane Ege kasabasına dalıp gidiyoruz.

Can Yücel Evi bizi selamlıyor adeta, Can Yücel’in ömrünün son 10 yılını geçirdiği Datça’da Muhtar’ın Kahvesi’nde  bir çay yudumlamasak olur mu hiç?  Nasıl biliriz Can Yücel nasıl aşık olmuş bu kıyı kasabasına.

Festival için Datça’nın merkezine geçiyoruz, festival alanında kültürel, sanatsal aktiviteler, yöresel dans gösterileri, stantlarda el emeği hediyelik eşyalar, acıbadem ve yöresel yemekleri bulabiliyoruz.

Bal-Badem-Balık temalı hediyelik  almayı unutmamanızı tavsiye ederiz  sevdiklerinize..

Vaktimiz kalırsa rehberimiz eşliğinde HIZIRŞAH KÜLTÜR EVİ ‘ni ziyaret ediyoruz. Fethiye için dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Tema

Yurt İçi Turlar
Sözleşmeyi İncelemek için Tıklayınız.

Tur Bölgesi

Datça, Muğla

Yorum

0/5
Yorum yok
Bu ilanda 0 yorum var
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Fena Değil
0
Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.
ücret 350₺

Ekstra Ücret:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
ücret
350₺
0 Yorum
34a173f2685f90c1423bae1b2bfa948a