Efes – Meryem Ana – Şirince Turu

Efes, İzmir

Yorum yok 0 yorumdan
0/5
%0 müşteri memnuniyeti

Süre

1 Gün

Tip

Kültür Turları

Grup Büyüklüğü

40 kişi

Bölge

İzmir

Açıklama

Belirlenen hareket noktasında  saat 06.00’da sizlerle buluşuyoruz. İzmir’in Selçuk İlçesine doğru rotamızda ilerliyoruz. Meryem Ana Evi Bülbül Dağı üzerindedir. Gezimize Selçuk’a 9 km uzaklıkta olan Meryem Ana Evi ile başlıyoruz.İsa’nın ölümünden 4 ya da 6 yıl sonra St. John’un Meryem Ana’yı Efes’e getirdiği bilinmektedir.

1891 yılında Lazarist papazlar Alman rahibe A.Katherina Emmerick’in rüyası üzerine Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği evin araştırmalar sonunda bu ev olduğunu ortaya çıkarmışlardır. Bu olay Hristyanlık dünyasında yepyeni bir buluş olmuş ve tüm dünya din alemine ışık tutmuştur.

Daha sonra  Efes Ören yerini geziyoruz. Efes Ören yerinde gezilecek yerler; Odeon, Varius Hamamları, Domition Meydanı Gaius Memnus Anıtı, Küretler Caddesi, Herakles Kapısı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Roma Hamamı, Celsius Kütüphanesi, Ticari Agora, Arcadiane Caddesi ve Tiyatro. Selçuk Efes Müzesini  profesyonel rehberler eşliğinde ziyaret ediyoruz, görkemiyle gözlerimiz, duyduklarımız ile kulaklarımız gezmenin öğrenmenin hazzını yaşıyor.

Ardından sonraki gezi noktamız olan  tarihi ve mimari dokusuyla  kültürel bellek diyebileceğimiz Rum evleri ile meşhur  Şirince‘ye doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi Şirince’de yemeği tercih ediyoruz. Şirince mutfağı zengin lezzetlere sahip ayrıca Şarapseverler için gurme lezzetler sunan yelpazesi nedeniyle çok keyif aldığımız bir yerleşimdir.

Şirince’de gezilecek yerler ; Matematik Köyü (Kitaplarla dolu yapay köy), Şirince meydan dükkanları,Pollio Bisiklet Yolu, Efes Antik Kenti, Aziz John Baptist Kilisesi, Tarihi Kapalı Çarşı, Kıvırcık Şarap Evi, St. Jean Kilisesi, Celsus Kütüphanesi, Aziz Dimitros Kilisesi, Kavala Mahzen, Hadrian Tapınağı dır.

Turumuz Şirince’de yapılan ziyaretlerin ardından Fethiye’ye dönüş için otobüslerimizde hazır oluyoruz. Hareket noktamızda siz değerli misafirlerimizi bırakıyoruz. Anılarla dolu güzel turlar için tekrar görüşmek dileğiyle..

Not: Tur rehberi mücbir sebeplerden dolayı programda değişiklik yapabilir. Acentemiz sorumlu değildir.

Tema

Yurt İçi Turlar
Sözleşmeyi İncelemek için Tıklayınız.

Tur Bölgesi

Efes, İzmir

Yorum

0/5
Yorum yok
Bu ilanda 0 yorum var
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Fena Değil
0
Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.
ücret 500₺

Ekstra Ücret:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
ücret
500₺
0 Yorum
34a173f2685f90c1423bae1b2bfa948a