Isparta - Salda - Kibyra Turu 2

Fethiye, Muğla

Yorum yok 0 yorumdan
0/5
%0 müşteri memnuniyeti

Süre

1 Gün

Tip

Kültür Turları

Grup Büyüklüğü

40 kişi

Bölge

Fethiye

Açıklama

Isparta Lavanta Bahçeleri – Salda Gölü – Kibyra Antik Kenti Turu

Sabah 06.00 ‘de turumuz için belirlenen hareket noktasında buluşup, Burdur‘a doğru yola çıkıyoruz. Burdur’da açık büfe kahvaltımızı tesisimizde yapıyoruz. Kahvaltıdan sonra Isparta’nın Kuyucak Köyü‘ne doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız olan Lavanta bahçelerinde serbest zaman geçiriyoruz.

Tavsiyemiz beyaz rengi tercih ederseniz sanatsal fotoğraflar elde edebilirsiniz. Lavanta Tarlalarında farklı objelerle kendi fotoğraf albümünüze güzel kareler ekleyebilirsiniz. Yolculuğumuza Burdur Gölü kıyısından devam ederek Lisinia Doğal Yaşam Köyü yeni rotamız oluyor.

Burdur Gölü çevresinde Pisidya zamanında kurulmuş bir antik kent. Şu an kentten ayakta kalan yapı olmasa da isminin anlamından gelen felsefesiyle Lisinia Doğa’da yaşatılıyor. Lisinia, doğan ve batan güneşin ay ışığı misali pırıltısı demek. İşte Lisinia Doğa’nın felsefesi de buradan geliyor. Bu doğal yaşam köyü hakkında aldığımız detaylı bilgilerden sonra isteyen misafirleerimiz alışveriş yapabilir.

Yolculuğumuz Salda Gölü‘ne doğru devam ediyor. Burdur İli, Yeşilova İlçesinde kapalı havzada yer alan 184 metre derinliğindeki Salda Gölü, dışarı akarı olmayan 44 km2 alana sahip yüksek alkali nitelikli bir göldür. Denizden 1193 metre yükseklikte Toros Dağları’nın arasında bulunan Salda Gölü magnezyum yönünden çok zengin bir yapıya, gölün kumsalı da, sudaki magnezyum nedeniyle beyaz renge sahiptir. Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan gölde fotoğraf çekinmek için bolca vaktimiz olacaktır.

Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Burdur’un Gölhisar ilçesindeki Kibyra Antik Kenti‘ni rehberimizin verdiği bilgilerle dolu dolu geçiyor. Kibyra Antik Kenti, Burdur Gölhisar ilçesinin Horzum mahallesinde birbirinden derin yarlarla ayrılan hâkim üç tepelik üzerinde yer almaktadır.

Daha sonra yavaştan Fethiye’ye dönüş yolculuğumuz başlıyor, hareket noktamıza siz değerli misafirlerimizi bırakarak Mamon Plus Travel Agency ile bir dahaki turumuzda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Tema

Yurt İçi Turlar
Sözleşmeyi İncelemek için Tıklayınız.

Tur Bölgesi

Fethiye, Muğla

Yorum

0/5
Yorum yok
Bu ilanda 0 yorum var
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Fena Değil
0
Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için üye girişi yapmalısınız.
ücret 350₺

Ekstra Ücret:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
ücret
350₺
0 Yorum
34a173f2685f90c1423bae1b2bfa948a