Akyaka – Gökova Turu

Akyaka, Ula/Muğla, Türkiye

Yorum Yok 0 yorumdan
0/5
% 0 misafir yorumu

Süre

1 Gün

Tur Tipi

Günübirlik Turlar

Grup Büyüklüğü

40 kişi

Bölge

Ula

Açıklama

Sabah belirlenen saatte hareket noktamızda buluşuyoruz, Ula ilçesinin Akyaka Mahallesine doğru ilerliyoruz. Yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir. Yol durumuna göre bu süre kısalıp, uzayabilmektedir. Akyaka’ya vardığımızda ilk durağımz Azmak Nehri üzerinde gezi için teknelerimiz olacaktır. Neden Azmak çayı derler bilir misiniz?

Hikayesi, eskiden köylerde su olmadığından, köylü kadınlar bu nehirde yıkarmış çamaşırlarını. Bu nedenle Azmak Nehri’ne Kadın Azmağı demişler. Azmak Nehir 2 km boyunca uzanıyor. Sonra oradan denize bağlanıyor.

Azmak Nehrinde tekne ile gezerken kendinizi akvaryumun üzerinde süzülür gibi hissedeceksiniz.Azmak Nehri gezintimiz 30 dakika sürmektedir zamanın nasıl geçtiğini güzelliğinin büyüsüyle anlayamayacaksınız.Bir sonraki rotamız olan Gökova Körfezi için teknelerimizde yerimizi aldıktan sonra, Yeraltı Mağaraları, Lacivert Koy, İncekum Koyları’nda yüzmek için mola veriyoruz. İncekum Koyu’nda son yüzme molamızı verip yemek servisimiz burada yapılmaktadır.

Yemeğimizi yedikten sonra Sedir Adası’ndaki iskeleye teknemizi bağlıyoruz.Dilerseniz Ada’yı gezebilir. (Sedir Adası’na giriş ücretlidir) İsterseniz de yüzme mola gibi berrak denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Sedir Adası günümüzde üzerinde yerleşim bulunmayan, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ören yeri olarak belirlenmiş bir adadır. İçerisinde bulundurduğu Cleopatra Plajı ve adanın üst kısmındaki “Cedrai” antik kenti ile yaz sezonunda her gün binlerce turistin ilgi odağı olmaktadır.

Sedir Adasında yapabilecekleriniz sadece deniz, kum, güneş ile sınırlı değil. Eğer tarihten  ve antik kentlerden hoşlanıyorsanız ada üzerinde Cleopatra Plajından yaklaşık olarak 200 metre uzaklıkta bulunan Kedrai Antik kentini de gezebilirsiniz. Antik kentte Agora (şehir merkezi), antik tiyatro, nekropol (mezarlık), Apollon kutsal alanı, sur duvarları, su sarnıçları, büyük kilise ve küçük kilise kalıntıları günümüze ulaşmış olup bunları görmeniz ve fotoğraflamanız mümkündür.

Cedrai, latince anlamı Sedir’dir. Adanın ismi de buradan gelmektedir. Fakat adada bir tane bile sedir ağacı bulunmamaktadır. Adanın tamamı zeytin ağaçları ile kaplıdır.

Akyaka’ya dönüşümüz 17.30 gibi olacaktır. Akyaka’da dönüş yolu için otobüslerimize binerek Fethiye’ye doğru yolculuğumuz başlıyor.

Tur Bölgesi

Akyaka, Ula/Muğla, Türkiye

Yorumlar

0/5
Yorum Yok
Bu ilanda 0 yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
Ortalama
0
Fena Değil
0
Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekmektedir.
En düşük* 0₺

Ekstra Ücretler:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
En düşük*
0₺
0 Yorum
Mesaj {{unread_count}}
Chat with: {{currentConversation.display_name}}
{{chat.display_name ? chat.display_name[0] : ''}}

{{chat.display_name}}

You: {{chat.last_message.content}}

{{chat.unread_count }}